W 2020 roku dzięki współpracy z Caritas Polska mogliśmy prowadzić sms-ową zbiórkę na projekt „Woreczek ryżu”. Przez cały rok wysłaliście ponad 4 500 sms-ów, co dało łączną kwotę 8 921,23 zł.

Całość tych środków została przekazana na zorganizowanie seminarium dla ponad 300. dzieci w wieku szkolnym 8-14 lat, które odbyło się w dniach 22-25 kwietnia w Kikambala w Kenii. Organizatorami byli franciszkanie z Catholic Kikambala Church.

W tym rejonie dzieci są narażone na zagrożenia związane z handlem ludźmi, wczesnymi małżeństwami, opuszczaniem zajęć szkolnych, stąd organizowane są trzy razy do roku przez franciszkanów seminaria dla wszystkich uczniów ze szkół oraz dzieci, które porzuciły szkołę, aby przeciwdziałać tym problemom.

W ramach dotacji zakupiono żywność, niezbędne leki i środki higieniczne dla dzieci uczestniczących w spotkaniu. Zarówno dożywianie jak i dostęp do podstawowej opieki medycznej w dobie pandemii jest nieocenione.

Sytuacja w krajach misyjnych jest na tyle trudna, że bez pomocy udzielanej z zewnątrz, dzieci narażone są na chroniczny głód i umieranie w wyniku nieleczonych infekcji.

Serdecznie dziękujemy za każdy wysłany SMS i zachęcamy do wysłania kolejnego w tym roku! 😀 Koszt jednego to tylko 2,46 zł. Niby niewiele, a może naprawdę dużo!

wyślij SMS o treści DAR na numer 72052 (2,46 zł z VAT/sms)

This slideshow requires JavaScript.