Tegoroczna akcja „Woreczek Ryżu” okazała się inna niż wszystkie poprzednie. Sytuacja związana z Covid-19, kwarantanna, zamknięte szkoły i kościoły. Wszystko to spowodowało, że w dużej mierze, a tak naprawdę większość działań przeniosła się do Internetu i dostępnych mediów.

Mimo to, Wasze dobre serca nie zawiodły i okazaliście wsparcie tym, którzy go potrzebują, zgodnie z hasłem akcji „Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!”.

Trzy filary akcji: post, jałmużna, modlitwa i trzy główne dziedziny pomocy dzieciom: dożywianie, edukacja i zdrowie, czyli dostęp do opieki medycznej.

Choć zbiórka na „Woreczek ryżu” trwa cały rok i nieustannie można ją wspierać, to zebrane środki już służą potrzebującym w Kenii i Ekwadorze. Przez cały rok, nieustannie, trwa akcja dożywiania dzieci. Fundacja przekazała też 61 000 zł, w ramach trzeciego filaru pomocy, Centrum Zdrowia w Ruiri w Kenii (St John Paul II Health Centre, Ruiri Catholic Mission of Conventual Franciscan Friars) na zakup sprzętu medycznego, niezbędnych leków oraz środków ochrony osobistej. Zakupiono m. in. łóżko ginekologiczne, inkubator, resuscytator, koncentrator tlenu, wagę dla niemowląt, monitor funkcji życiowych, urządzenia i testy do badań.

Dzięki wyposażeniu Centrum Zdrowia w ten sprzęt, dzieci, które nie miały szans na przeżycie, będą mogły uzyskać niezbędną opiekę medyczną.

Dziękujemy za każde wsparcie i za udział w tegorocznej akcji „Woreczek Ryżu”. Każda złotówka to pomoc konkretnym osobom, zarówno w Kenii jak i w Ekwadorze.

Jeśli chcielibyście jeszcze przekazać środki na „Woreczek ryżu” to można to zrobić poprzez platformę Pomagam.pl oraz bezpośrednio przez naszą stronę https://fundacjatm.pl/causes/woreczek-ryzu-2020/ Do końca roku można też pomóc wysyłając SMS o treści DAR na numer 72052 (2,46 zł z VAT/sms).

This slideshow requires JavaScript.