Nasza Fundacja razem z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym w Gdyni organizuje akcję „25 rowerów na 25-lecie misji”.

W tym roku obchodzimy 25-lecie misji w Ekwadorze.

Co to znaczy? To, że od 25 lat franciszkanie z Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego posługują w Ameryce Południowe, a dokładnie w Ekwadorze.

Pierwszą misją franciszkańską w Ekwadorze było Santo Domingo, a dziś są jeszcze Shushufindi, Tulcan i Quito.

Franciszkanie w Ekwadorze oprócz pracy duszpasterskiej prowadzą świetlice środowiskowe, stołówki, przedszkola, ośrodki rehabilitacyjne, laboratorium medyczne.

Franciszkański Sekretariat Misyjny wraz z Fundacją „Tworzyć Miłością” organizuje projekt 25 rowerów na 25-lecie Ekwadoru.

Chcemy zakupić 25 rowerów dla katechistów, którzy z Dobrą Nowiną docierają do ponad 50 okolicznych kaplic, rozsianych w dużych odległościach.

Rowery posłużą też migrantom z Wenezueli w zdobyciu zatrudnienia, którzy uciekając przed biedą i niebezpieczeństwem, w Ekwadorze szukają lepszego życia.

Uczcijmy w ten sposób jubileusz – 25 rowerów to tak niewiele, a mogą niewiarygodnie wiele pomóc.

Franciszkański Sekretariat Misyjny – https://www.sekretariatmisyjny.pl/

Wesprzyj ten projekt – wpłać na konto Fundacji nr 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem: Rowery dla Ekwadoru

lub bezpośrednio przez platformę Pomagam.pl/ekwador25

Pozostałe projekty