Subukia leży w Wielkim Rowie Tektonicznym w Kenii, dokładnie na równiku, gdzie stykają się dwie połowy świata: półkula północna z południową. Miejsce to ma szczególny charakter, zostało bowiem wybrane na Narodowe Sanktuarium Maryjne Kenii. Od 2006 roku prowadzone jest przez franciszkanów z Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Sanktuarium w Subukia to centrum pokoju i pojednania międzyplemiennego. Dlatego jest miejscem odwiedzanym przez coraz większą liczbę pielgrzymów z różnych stron kraju i zagranicy. Funkcjonuje tu całoroczny dom pielgrzyma, klasztor, zbudowana przez zakonników Droga Krzyżowa, Droga Światła, a także szkoła i warsztaty stolarskie. W budowie jest kościół sanktuaryjny.

Co weekend do tego miejsca przybywa kilkanaście tysięcy pielgrzymów, a kilka razy w roku organizowany jest Narodowy Dzień Modlitwy o Pokój, w którym za każdym razem uczestniczy ok. 50 tys. osób. 

W takim miejscu niezbędna jest możliwość udzielenia pierwszej pomocy, a najbliższy szpital państwowy oddalony jest o 26 km. Sama odległość nie stanowi większego problemu, ale trudny górzysty teren. Stąd nasza prośba o wsparcie otwarcia Punktu Pierwszej Pomocy Medycznej. Zbieramy środki na zakup podstawowego wyposażenia. Potrzebujemy 20 tys. zł.

 

 

Zapraszamy do czynienia dobra!

Więcej o misjach franciszkańskich można przeczytać na stronie www.sekretariatmisyjny.pl

Przekaż Darowiznę (blik, e-przelew)

20 zł 50 zł 100 zł 200 zł 500 zł 1000 zł

 

Projekt można wspierać także poprzez platformę Pomagam.pl (dowolne kwoty):

Tradycyjny przelew:

Fundacja „Tworzyć Miłością”
nr 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712
tytułem: Subukia

Pozostałe projekty