Zbiórka zakończona – zebraliśmy 10 957,30 zł – serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom!
https://fundacjatm.pl//2018/08/23/okulisci-dla-kenii/

Jesienią zeszłego roku rozpoczęła się druga edycja akcji zatytułowanej „Podaruj mi trochę światła” mającej na celu pomoc okulistyczną dzieciom i dorosłym dotkniętym wadami wzroku, którą organizował Franciszkański Sekretariat Misyjny.

Oprócz ubóstwa materialnego, dużych odległości do szkoły czy pracy podejmowanych przez dzieci, przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci w Kenii bywają także nigdy nieleczone wady wzroku.

Przez całą jesień i zimę trwała zbiórka okularów i sprzętu okulistycznego. Teraz nadszedł czas na przedostatnią fazę projektu, czyli wysyłkę zebranego sprzętu oraz pozyskanie funduszy na wyjazd lekarzy-wolontariuszy w celu przeprowadzenia tej akcji charytatywnej na terenie kilku misji franciszkańskich w Kenii.

Badaniem chcemy objąć zarówno dzieci jak i dorosłych, dlatego ekipa liczyć będzie 12 osób i w razie potrzeby po wstępnych diagnozach będą organizowane kolejne wyprawy, tak by pomoc była kompleksowa. Zaprzyjaźnieni lekarze chcą polecieć, by przebadać i leczyć dzieci w domu dziecka i szkołach prowadzonych przez franciszkańskich misjonarzy.

Zwracamy się z apelem do instytucji i ludzi dobrej woli o pomoc w zakupie biletów dla całej 12 osobowej ekipy wolontariuszy oraz zapewnienie im pobytu. Bezinteresownie pragną poświęcić swój czas i siły, by pomagać potrzebującym w Kenii.

W sumie na ten cel potrzebujemy ok. 50.000 zł.

Zapraszamy na stronę Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego – wejdź.

 

 

Projekt współfinansowany przez:

 

www.jzo.com.pl

 

Za wszystkie darowizny serdecznie dziękujemy!

Przekaż Darowiznę (blik, e-przelew)

20 zł 50 zł 100 zł 200 zł 300 zł 500 zł 1000 zł

 

Przekaż Darowiznę (Pomagam.pl)

Dowolna kwota

Pozostałe projekty