Zapraszamy Was do uczczenia 100. rocznicy urodzin papieża Polaka św. Jana Pawła II, wielkiego misjonarza i patrona Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Jak to zrobić?

1. STO KILOMETRÓW
W okresie między majem a październikiem tego roku pokonaj dystans 100 km mając w sercu intencję modlitewną podaną w kolejnym punkcie. Zrób to w wybrany przez siebie sposób: spacerem, marszem, biegiem, nordic walking, rowerem, wpław, kajakiem lub jeszcze inaczej. Nie musisz tego robić w zorganizowanej grupie, możesz pokonać go samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi, jednego dnia lub rozłożyć go na etapy.

2. MODLITWA
Do wysiłku fizycznego dodaj modlitwę w intencji dziękczynnej za dar tego Świętego dla Kościoła i świata oraz o pomyślny rozwój nowo tworzącej się misji franciszkańskiej w Afryce.

3. REDEMPTORIS MISSIO
Przeczytaj encyklikę Redemptoris Missio papieża Jana Pawła II, aby poznać jego przesłanie o potrzebie głoszenia Ewangelii światu.

4. OFIARA

Złóż dobrowolny dar serca na rozwój (rozbudowę) Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II w Ruiri (Kenia). Wpłaty można kierować na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 lub na konto naszej Fundacji „Tworzyć Miłością” 09 1240 5400 1111 0010 7573 1712 tytułem: Przychodnia Ruiri

Można wesprzeć ten cel także bezpośrednio poniżej:

– przekaż darowiznę (blik, e-przelew)

– przekaż darowiznę przez PayPal (Visa,Mastercard)kliknij

Prześlijcie zdjęcia z trasy oraz informacje w jaki sposób i gdzie pokonaliście dystans 100 km (mapki i (lub) opis) na adres biuro@sekretariatmisyjny.pl z adresem zwrotnym, a my prześlemy Wam medal na pamiątkę wydarzenia. Zdjęcia wykorzystamy do stworzenia filmiku pamiątkowego (ich przesłanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację).

 

Udostępniając informacje na swoich portalach społecznościowych, nie zapomnijcie wstawić #kdm oraz #RazemMożemyWięcej

Wszystko o misjach franciszkańskich:
– Franciszkański Sekretariat Misyjny https://www.sekretariatmisyjny.pl/
– Facebook
https://www.facebook.com/MisjeOFMConv/
– Twitter
https://twitter.com/MisjeOFMConv
– Instagram
https://www.instagram.com/misjeofmconv/

Pozostałe projekty